Eklenme: 18.06.2016- 7756 kişi okudu.

Mamografiye Giderken Bilmeniz Gerekenler

Mamografiye Giderken Bilmeniz Gerekenler

Mamografi sırasında memede sıkışma hissi ve bazen ağrı bir çok kadını rahatsız eder. Bunu azaltmanın en kolay yolu mamografiye eğer regl oluyorsanız adet başladıktan 7 gün sonra gitmektir.

Mamografi sırasında dik durmaya gayret edin.

Mamografi 1-2 dakika içinde çekilir. Tüm çekimler en fazla 20 dakika sürer.

Mamografiye giderken koltukaltınıza pudra veya pudra içeren deodorant sürmeyin. Pudra tanecikleri mamografide beyaz tozlar olarak görülür ve yanlış değerlendirmelere yol açar.

Mamografi çekilirken hareketsiz durun. Kıpırdarsanız görüntü bozulur, yeniden çekim gerekir.Mamografi merkezi seçimini yaparken iyi araştırın.

Dijital mamografi bulunan merkezleri seçin. Çünkü dijital sistemle çekilen görüntüler daha detaylı incelemelere olanak sağlar.

Ultrason incelemesinin mamografi ile aynı günde yapılabildiği merkezleri tercih edin. Böylece hem daha doğru hem daha hızlı sonuca ulaşılır.

Mamografi ve ultrason ile birlikte mutlaka bir uzman hekim tarafından meme muayenesi yapılması gerektiğini unutmayın. Böylece tanı güvenirliği%95'lere ulaşır.

Tedaviler kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Bu gibi durumlarda erken teşhis çok önemlidir. Tedavi veya muayene için 0312 441 14 14 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Ayrıca soru cevap yazısına tıklayarak şikayetlerinizi bana iletebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM

HASTA GÖRÜŞLERİ

  • MELİH B.

    Ekmel Bey gerçekten inanılmaz bir doktor. Annemi götürdüm ve yaklaşık yarım saatlik inceleme ve konuşma sonrası direk teşhis koydu ve göğsünde herhangi bir problem olmadığını söyledi. Sonrasında yaptırdığı pataloji ve ultrason ile de doğruluğunu teyit etti. Beni şaşırtan ise bizim bile...

meme kanseri belirtileri
meme kanseri belirtileri

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ekmel TEZEL

Cinnah Caddesi Pilot Sokak No: 7/1 Çankaya / ANKARA

Randevu: 0312 441 14 14 /  0533 331 22 55 /  0533 655 16 94

www.ekmeltezel.com © 2016 - Tüm hakları saklıdır.


ritm iletişim hizmetleri