Eklenme: 06.11.2017- 3366 kişi okudu.

Kompleks Kist Ne Demek?

Kompleks Kist Ne Demek?

Kist meme kanallarının genişlemesiyle oluşur.

Genellikle otuzlu yaşlardan itibaren sıklığı artan kistik değişiklikler toplumda oldukça yaygın görülür. Kanser gelişme riski yoktur.

Kistler genellikle basit kist denilen yapıdadır. Yani kist duvarı düzenlidir ve incedir. Bazen kist duvarı asimetrik olur ve bir duvarı daha kalın hatta bazen bir kitleyle birlikte olabilir. Buna kompleks kist denir.

kompleks kist nedir

Bu durum inceleme gerektirir. Çünkü kanalla ilişkili ya da diğer bir ifadeyle kanaldan gelişen kitleler bazen kanalı tıkayarak kistik olarak genişlemesine neden olabilir.

Bu tür lezyonlar meme ultrasonu ile saptanır. Lezyonun boyutu ve yerleşimine göre ya görüntüleme eşliğinde ya da cerrahi olarak biopsi yapılarak tanı konur.

Tedaviler kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Bu gibi durumlarda erken teşhis çok önemlidir. Tedavi veya muayene için 0312 441 14 14 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Ayrıca soru cevap yazısına tıklayarak şikayetlerinizi bana iletebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM

HASTA GÖRÜŞLERİ

  • MELİH B.

    Ekmel Bey gerçekten inanılmaz bir doktor. Annemi götürdüm ve yaklaşık yarım saatlik inceleme ve konuşma sonrası direk teşhis koydu ve göğsünde herhangi bir problem olmadığını söyledi. Sonrasında yaptırdığı pataloji ve ultrason ile de doğruluğunu teyit etti. Beni şaşırtan ise bizim bile...

meme kanseri belirtileri
meme kanseri belirtileri

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ekmel TEZEL

Cinnah Caddesi Pilot Sokak No: 7/1 Çankaya / ANKARA

Randevu: 0312 441 14 14 /  0533 331 22 55 /  0533 655 16 94

www.ekmeltezel.com © 2016 - Tüm hakları saklıdır.


ritm iletişim hizmetleri