Eklenme: 04.03.2016- 2828 kişi okudu.

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi

Cerrahi teknik olarak son 30 yıl içinde bilgi ve teknolojideki büyük ilerlemelerin katkısıyla büyük değişimlere uğramıştır. Artık eskiye göre çok daha sınırlı cerrahi uygulamaktayız. Güncel cerrahi yaklaşıma bir bütün olarak "minimal invaziv cerrahi" denmektedir.

Minimal invaziv cerrahi hastanın vücuduna (normal/hastalıksız dokularına) en az hasarı vererek hastalıklı kısmın onarılması anlayışını ifade eden bir kavramdır. Bu anlayış genel cerrahi alanına giren tüm organların cerrahisinde giderek hakim olmaktadır.

Minimal invaziv cerrahinin gelişmesinde ve yerleşmesinde en büyük katkı hiç kuşkusuz cerrahi alet ve sistemlerde ortaya çıkan büyük gelişmelerdir. Örneğin artık safra kesesi taşları ve safra kesesi iltihaplarında, safra kesesini karnı açmadan, laparoskopik yöntemle çıkarıyoruz. Laparoskopi ile artık obezite cerrahisini aynı şekilde karnı açmadan gerçekleştirebiliyoruz.

genel cerrahi uzmanı

Genel cerrahinin alanına giren organları ve hastalıklarını tek bir yöntemle tedavi etmek elbette mümkün değil. Her organ ve hastalık için çok farklı yöntemler vardır. Son yıllarda artarak gelişen dev bilgi birikimini takip etmenin güçlüğünü de göz önüne aldığımızda bu yöntemleri bilmek ve uygulamak derin bir bilgi ve tecrübe birikimi bir başka deyişle uzmanlık gerektirir.

Genel cerrahinin alanına giren organlar ve sistemler kısaca değinecek olursak; meme hastalıkları (meme cerrahisi), endokrin sistem (tiroid, paratiroid, adrenal; endokrin cerrahi), gastrointestinal sistem (özofagus, mide, bağırsaklar, makat bölgesi), karın duvarı (fıtıklar ve tümörleri) ve karaciğer, safrapankreas ve dalak hastalıklarıdır.

Genel cerrahi alanı görüldüğü üzere oldukça geniş bir alandır. Bu alanların hemen hepsinde birbirinden çok farklı cerrahi teknikler uygulanmaktadır. Ancak temel ilke minimal invaziv yaklaşımdır ve bu uzmanlık gerektirir.

prof. dr. ekmel tezel genel cerrahi uzmanı

Ankara'da üniversitede öğretim üyesi olarak çalışan ve özel muayenehanesinde hastalarını kabul eden ve ameliyatlarını hastalarının tercihleri doğrultusunda Ankara'nın tam donanımlı modern özel hastanelerinde yapan bir genel cerrahi uzmanı olarak temel ilkem; en az zararla en doğru ve en iyi tedaviyi uygulamaktır.

Genel cerrahide en iyi tedavi hastayı hastalığından kurtaracak olan en uygun tedaviyi kararlaştırmak ve modern cihazlar yardımıyla ameliyatı gerçekleştirmektir. Hastalığı doğru teşhis etmek, gerekli tetkikleri yaptırmak, biyopsi kararı vermek gibi uzmanlık gerektiren bir çok konuda temel ilke yine hastaya en az zarar vererek tanı ve tedavi uygulama prensibidir.

Tedaviler kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Bu gibi durumlarda erken teşhis çok önemlidir. Tedavi veya muayene için 0312 441 14 14 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Ayrıca soru cevap yazısına tıklayarak şikayetlerinizi bana iletebilirsiniz.

DİĞER YAZILARIM

HASTA GÖRÜŞLERİ

  • MELİH B.

    Ekmel Bey gerçekten inanılmaz bir doktor. Annemi götürdüm ve yaklaşık yarım saatlik inceleme ve konuşma sonrası direk teşhis koydu ve göğsünde herhangi bir problem olmadığını söyledi. Sonrasında yaptırdığı pataloji ve ultrason ile de doğruluğunu teyit etti. Beni şaşırtan ise bizim bile...

meme kanseri belirtileri
meme kanseri belirtileri

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ekmel TEZEL

Cinnah Caddesi Pilot Sokak No: 7/1 Çankaya / ANKARA

Randevu: 0312 441 14 14 /  0533 331 22 55 /  0533 655 16 94

www.ekmeltezel.com © 2016 - Tüm hakları saklıdır.


ritm iletişim hizmetleri